logo

reklam

AĞÇED İZCİLERİ ÇANAKKALE MİLLİ BİLİNÇ KAMPINI TAMAMLADI

Ağrı Eğitim Çevre Gençlik ve Spor Kulübü (AĞÇED) izcileri, Çanakkale Zaferlerinin 101. yılında “Çanakkale Milli Bilinç Kampı’nı” tamamladı.

Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından 22 – 26 Nisan 2016 tarihleri arasında düzenlenen kamp, Çanakkale’nin Eceabat ilçesindeki 57. Piyade Alayının taarruz öncesinde karargah olarak kullandığı Kışla Mevkiinde gerçekleştirildi.

253 Bin Şehide, Yaklaşık 400 Bin Yasin-i Şerif

Kampta ayrıca, Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü önderliğinde, Konya Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün Çanakkale savaşlarının 101. yılında “Her Şehide Bir Yasin, Hedef 253 Bin” projesiyle okunulan yaklaşık 400 bin Yasin-i Şerif, binlerce izcinin katılımıyla şehit dedelerimize hediye edildi.

57. Alay Yürüyüşü

25 Nisan 2016 tarihinde sabah namazının hemen öncesinde hazır kıt’a olan izciler, toplu şekilde sabah namazı kıldı. Ardından aynı 101 yıl önceki gibi kızarmış hamur ve kırık buğday çorbası ile kahvaltı yaptı. Başlarında “enveriye kabalağı”, sırtlarında “dedeciğim ben geldim” yazan cepkenleriyle, “kınalı Hasan” gibi saçlarına kına yakılarak Mehter Marşı ile Conkbayırı’na doğru yola çıktı. İzciler, askerler, siviller, üniversite, askeri lise ve harp okulu öğrencilerinin yer aldığı yürüyüş kolu, 57. Alay yolu boyunca yaklaşık 17 km.’lik yürüyüş gerçekleştirdi.

Patika, dağ, dere ve geçitlerden oluşan yürüyüş yolunu yaklaşık 8 saatte başarıyla tamamlayan AĞÇED Gençlik izcileri ise tekrar kamp alanına döndü.acan1 acan2 acan3

Share
1773 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri