logo

reklam

ABDULLAH ATALAY’DAN HDP VE MHP BÜROLARINA ZİYARET

 

– ATALAY TAŞLIÇAY’DA COŞKUYLA KARŞILANDI

Adalet ve Kalkınma Partisi Ağrı Milletvekili Adayı Abdullah Atalay, seçim çalışmaları için gittiği Taşlıçay İlçesi’nde halkın yoğun ilgisiyle karşılandı. İlçedeki tüm esnafı ziyaret eden Atalay, cadde üzerinde bulunan HDP ve MHP seçim bürolarını ziyaret ederek partililerle tokalaşıp, çay içti.

Sabah saatlerinde Taşlıçay İlçesi’ne giden Milletvekili Adayı Abdullah Atalay ve beraberindeki heyeti ilçe girişinde Taşlıçay Belediye Başkanı İsmail Taşdemir, AK Parti Taşlıçay İlçe Başkanı İsmet Taşdemir, partililer ve çok sayıda vatandaş karşıladı.Seçim bürosunda partililerle bir araya gelen Atalay, daha sonra esnaf ziyaretine çıktı. Esnafların gösterdiği yakın ilgiden oldukça memnun olan Abdullah Atalay, tüm esnafı tek, tek ziyaret ederek sohbet etti. Ziyaret sırasında HDP ve MHP seçim bürolarını es geçmeyen Atalay, parti ofislerine girip, partililerle tokalaşarak çay içti.

Yapılan ziyaretlerin ardından İlçe merkezi ve köylerinde bulunan muhtarlarla bir araya gelen AK Parti Milletvekili Adayı Abdullah Atalay, muhtarlardan ilçedeki sorun ve sıkıntıları dinledi. Daha sonra seçim çalışmaları hakkında bilgiler veren Atalay “AK partiden birinci sıra milletvekili adayıyım. Bu size bir sorumluluk yüklüyor. Sizin bu nedenden dolayı kardeşinize destek vermeniz gerekiyor. Milletvekili seçilirsem ilçemin hizmeti benim için en öncelikli konulardan bir tanesi olacaktır. Bunu öncelikle belirtmek istiyorum. İlçemizde belediyemizin çok güzel çalışmaları var lakin imkanların daha da artması gerekiyor. Köylerimizin alt yapı sorunları var, elektrik sorunları, içme suyu sorunları var. İlçe yönetimimiz ile birlikte köylerimizin bütün sorunlarını yerlerinde inceleyeceğiz ve sorunları birer birer çözeceğiz. Bunları birlik ve beraberlik içinde yapmamız gerekiyor. AK Parti’den aday oluyorum yani iktidar partisinden yani 13 yıldır halkın benimsediği yüzde 50 civarında oy verdiği güçlü bir şekilde iktidarda tuttuğu bir partiden aday oluyorum. Dolayısıyla bu ilçenin ve bu ilin iktidarın nimetlerinden büyük oranda faydalanması için de benim desteklenmem gerekiyor. Benim ilçem ile ilgili sizlerden özel bir beklentim var hem akrabalık hukukundan, hem dostluk hukukundan hem de komşuluk hukukundan faydalanmaktadır. Eğer ki ben Taşlıçay’dan başka bir yerden daha fazla oy alırsam mahcup olurum. Bugüne kadar hangi partiye oy vermişsek verelim, hangi partiyi desteklerseniz destekleyin hepsine saygı duyuyorum. Ama gün sizin kardeşinizin özel olarak desteklenmesi günüdür” dedi.

TAŞLIÇAY KARDEŞİĞİN SEMBOLÜDÜR;

Taşlıçay’da yıllardır Kürt, Türk ve Azerilerin kardeşçe yaşadıklarını bunun birlik ve beraberliğin sembolü olduğunu kaydeden Abdullah Atalay “Bizim toplumumuz Kürt’ü ile Türk’ü ile Azeri’si ile yıllardır birlik ve beraberliğin sembolü haline gelmiş bir ilçedir. Bu ülkede birlik, beraberlik, barış, huzur görmek isteyenler bu ülkenin minyatür yapısı Taşlıçay’a baksa yeterlidir. Burada kardeşliğin, birlik beraberliğin hak hukuk gözetmenin nasıl ileri boyutta olduğunu görsünler ve arzulanan ülke modeli budur. Çocukluğumdan bugüne kadar burada kardeşliğimizi zedeleyecek hiç bir olumsuz durum hatırlamıyorum. Bakın biz gittik HDP’nin seçim bürosuna birlikte çay içtik, MHP’nin seçim bürosunu da ziyaret ettik, Bağımsız bir arkadaşın seçim bürosunu da ziyaret ettik. Biz hangi partiye mensup olursak olalım kardeşliğimizi göz ardı etmeyelim. Seçimler yapılıp biter biz yine bir birimizin gözüne bakarız. Bir birimizin yanında da gözükmekten çekinmeyelim, korkmayalım. Korkuya çok prim verdiğiniz zaman ülke olarak başarılı olamayız, ferd olarak ileri gidemeyiz ve korku kültürünün de bu toplumun içine sinmesini doğru bulmuyorum. Bizim coğrafyamızın şöyle bir özelliği var. Bir aileden bir kişi herhangi bir partiden aday olursa o ailenin dünya görüşüne uymasa bile bütün akrabalarıyla o kişiye destek verirler. Bende sizden birisi olarak güçlü bir şekilde desteklenmeye hakkım vardır. Siz bizi sadece mecliste değil, bütün ulusal kanallarda Ağrı, Türkiye, Dünya kamu oyu hakkında düşüncelerimizi göreceksiniz, sizleri en güçlü şekilde temsil edeceğiz. Halkımız bize diyor ki seçildikten sonra yüzünüzü bize dönün, sırtınızı bize dönmeyin diyorlar. Benim yaptığım görev milletvekilliği görevinden aşağı bir görev değildi. Bütün elde ettiğim birikimleri, tecrübeleri, kazanımları bu ilin hizmetine sunmak için bir tarafa bıraktım ve koşup buraya hizmet etmeye geldim. Allah çıktığımız bu yolda bizi sizlere karşı mahcup etmesin” şeklinde konuştu.

aziy1 aziy2 aziy3 aziy4 aziy5 aziy6

Share
1725 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri