logo

reklam

Muğlalı ihracatçılar vergi rekortmenleri listesine damga vurdu

 

Muğla’da 2014 yılı vergilendirme döneminde kurumlar vergisi rekortmenleri listesine ihracatçı firmalar damga vurdu. Muğla’da kurumlar vergisi rekortmenlerinde listesinde sıralamanın ilk 5’inde 4 sırayı Ege İhracatçı Birlikleri üyesi ihracatçı firmalar aldı.

Kamuoyunda turizm yönüyle öne çıkan Muğla’da vergi rekortmenleri listesinin ilk 5’inde 4 ihracatçı firmanın yer almasının mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirten Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan, vergi ödül töreninin Muğla ekonomisindeki değişimi de ortaya koyduğunu kaydetti.

2015 yılında Türkiye ihracatının yüzde 8 düştüğünü ve 143.9 milyar dolarla yılı kapattığını anlatan Kızıltan, “Muğla ise 2015 yılında ihracatını yüzde 11.4 arttırarak 306 milyon dolardan, 342 milyon dolara çıkardı. Bu artışta 221 milyon dolarlık ihracatla su ürünleri ve hayvansal mamuller sektörü başı çekerken, madencilik sektörü 38 milyon dolarlık, yaş meyve sebze ve mamulleri sektörü 21 milyon dolarlık katkı sağladı” diye konuştu.

Muğla Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ödül töreninde Muğla’da 2014 yılı vergilendirme döneminde Kurumlar vergisi dalında Kılıç Deniz Ürünleri A.Ş. birinci olurken, Gümüşdoğa Su Ürünleri Üretim İhracat ve Ticaret A.Ş. ikinci, Güllük Liman İşletmesi ise üçüncü sırada yer aldı. Mikroman Madencilik A.Ş. vergi rekortmenleri listesinin dördüncü basamağında yer alırken, beşinci sırada Noordzee Su Ürünleri İhr. San. Tic. A.Ş. yer buldu.

Fotolu: Muğla ihracatının yüzde 65’ini su ürünleri ve hayvansal mamuller sektörü gerçekleştiriyor.adem1 adem2 adem3

 

Share
2303 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri