logo

reklam

24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle Eleşkirt’te kutlamalar yapıldı.

 

Sabah, Atatürk Anıtı’na Eleşkirt  Milli Eğitim Müdürü Burhan Kurt  tarafından çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Eleşkirt  70. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi )   tarafından Eleşkirt Celal Oruç Hayvansal Üretim Yüksek okulu Konferans salonunda  hazırlanan programla devam etti.

Burada ki Programa Eleşkirt Sağlık Meslek Lisesi  Müdürü Baran Vural’ın  günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yapması ile başlandı.

Vural’ın konuşmasının ardından Eleşkirt Milli Eğitim Müdürü  Burhan Kurt Bir konuşma yaptı.

Kurt Konuşmasında ” Öğretmenlik insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir.Öğretmen , insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan , yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgilerin kazanımlarına yardımcı olan ve topluma arkasını dönmeden toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir.”Dedi.Burhan Kurt Konuşmasının devamında ”Tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler gününü kutlar aramızda olmayan ahirete göçen öğretmenlerimize rahmet , emekli olmuş olanlara sağlık mutluluk , şu an görevde olan sevgili arkadaşlarıma da yaşamları boyunca başarılar dilerim.Sözlerime son vermeden üniversitemizin kurucusu Sayın İbrahim Çeçen’e  İçinde bulunduğumuz Yüksek okulu şehrimize kazandıran Sayın Celal Oruç’a ayrıca ilçemizin eğitim problemlerine duyarlı olan ilçemize bir ilk öğretim ve bir lise on adet lojman kazandıran sayın Cemalettin Öztürk Beye Yüksek Okulumuzun sayın yöneticilerine , öğretim elemanlarına ve diğer tüm çalışanlarına teşekkür eder saygılarımı sunarım”dedi.

İlçe milli eğitim müdürü Burhan Kurt’un Konuşmasının Ardından Eleşkirt Sağlık Meslek Lisesinin hazırlamış olduğu program  Öğretmenler Günü sunumu,  aday öğretmenlerin yemin töreni , okul öğrencilerin hazırlamış oldukları tiyatro gösterileri , okunan şiirler ve sine vizyon gösterileriyle devam etti.

Eleşkirt Sağlık Meslek Lisesinin hazırlamış olduğu programda öğrencilerin hazırladığı tiyatro gösterileri büyük beğeni kazanırken , Eleşkirt te öğretmenlerin enleri sine vizyon gösterisi de  Salondaki katılımcılardan büyük alkış aldı.

Eleşkirt’te yapılan 24 kasım öğretmenler günü programına Eleşkirt Belediye Başkanı Sebahattin Sarı , Eleşkirt Milli Eğitim Müdürü Burhan Kurt , Eleşkirt Emniyet Amiri Ogün Evci ,Tabur komutanı yarbay Fevzi Mintaş,Jandarma Komutanı Mehmet Büyükhan, Milli Eğitim Şube Müdürleri Erol Bayram Ve Arif Yayla ,Eğitimsen Eleşkirt Başkanı okul müdürleri kurum amirleri,Öğretmenler ve öğrenciler katıldı

as1 as2 as3 as4

 

Share
1900 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri