logo

reklam

15 TEMMUZ VATAN ŞEHİTLERİ PARKI AÇILIYOR

park1 park2 park3 park4 park5

Ağrı’da yapımı tamamlanan 15 Temmuz Vatan Şehitleri Parkı, Bakanların katılımıyla 2 Eylül Cuma günü düzenlenecek törenle açılıyor.

Geçtiğimiz yıl temeli atılan ve yapımı tamamlanan Ağrı Kent Ormanı, 15 Temmuz günü FETÖ tarafından yapılan darbe girişiminde şehit olan vatandaşların anısına ismi 15 Temmuz Vatan Şehitleri Parkı olarak 2 Eylül Cuma Günü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve henüz kesinleşmeyen iki bakanın da katılımıyla açılacak. 15 Temmuz Vatan Şehitleri Parkı’nda incelemelerde bulunan Ağrı Valisi Musa Işın, açılış ve parkın son durumuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu. Vali Işın, “Bu üzerinde bulunduğumuz alan kent park olarak tarif ediyoruz, ama 15 Temmuz ihanet kalkışmasından sonra buranın ismini 15 Temmuz Vatan Şehitleri Parkı olarak değiştirdik. Geçen sene buranın yapımına başlandı. İnşallah 2 Eylül 2016 tarihinde buranın açılışını yapacağız. 200 dönüm üzeri bir park; 100 tane kamelya var, 13 tane çocuk oyun alanı var, 4 bin civarında ağaç var, kafesi var, restorandı var, sosyal donatıları var. Dolayısıyla halkımızın nefes borusu olacak burası. Gençlerimizin, çocuklarımızın, insanlarımızın vakit geçirebileceği bir mekan olacak. Ayrıca yan tarafta 100 dönümlük bir alan var, niyetimiz orayı da değerlendirip buraya katmaktır. Buranın finansmanın 6 milyonunu Serhat Kalkınma Ajansı karşıladı, 2,5 milyonunu özel idare de karşıladık. Ayrıca hemen parkın altından geçen Taşlıçay Deresi’nde de şu an çalışmalar devam ediyor. 3 milyona yakın yatırımda orada devam ediyor. Hem dere ıslahı yapılıyor, hem taştan istinat duvarları, beton duvarlar yapılıyor ve Fırat Mahallesine iki tane kemer köprü ile park bağlanacak. Ayrıca bir estetik kazanılacak bu kemer köprülerle birlikte. Dolayısıyla külli bir alan ortaya çıkacak ve insanlarımız buradan en güzel şekilde istifade edecek” dedi.

Parkın açılışının kalabalık bir heyet ile yapılacağını belirten Vali Işın, “2 Eylül Cuma günü inşallah hali hazırdaki duruma göre Dışişleri Bakanımız, Ulaştırma Bakanımız, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız, ekibiyle beraber gelecek. Ayrıca iki bakanımızı davet ettik, inşallah onlarda eğer programları uygunsa iştirak edecekler. AK Parti Genel Başkan Yardımcıları gelecekler kalabalık bir ekip tarafından inşallah burası halkımızın hizmetine sunulacak” diye konuştu.

Share
2866 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri