logo

reklam

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANISINA KÖSEDAĞ’I ZİRVE TIRMANIŞI YAPILDI

Ağrı Dağcılık İl Temsilciliği 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına zirve tırmanışı yapıldı.

Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 2019 yılı il içi dağcılık faaliyet programı kapsamında 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini anma tırmanışı ve yürüyüşü ilimiz dağcılık sporcuları ve kurumlardan katılan 42 sporcu katıldı.
Tırmanışa Ağrı Dağcılık İl Temsilciliği, İbrahim Çeçen Üniversitesi Dağcılık Kulübü ve Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü çalışanları 15 Temmuz anısına 3 bin 433 rakımlı Köse Dağı zirvesine tırmanış gerçekleştirdi.
Ağrı Dağcılık İl Temsilcisi Servet Arslan rehberliğinde 3’ü çocuk, 10’u kadın olmak üzere toplam 42 kişilik ekip 3.5 saat süren tırmanışın ardından zirveye ulaştı. Burada saygı duruşunda bulunup istiklal marşını okuşan dağcılar daha sonra inişe geçti. Arslan, önümüzdeki hafta sonuda Türkiye”nin 2’inci büyük dağı olan Süphan Dağı’na zirve tırmanışı yapacaklarını söyledi.
Türkiye 10 cu büyük dağı olan Kösedağ zirvesine tırmanış gerçekleştirdi.42 kişilik ekip ile 15 Temmuz şehitlerini anmak amacıyla deniz seviyesinden 3 bin 433 metre yüksekliğinde bulunan ve Türkiye 10 cu büyük dağı olan Kösedağ zirvesine tırmanış gerçekleştirdi.
Bir süre zirvede kalan sporcular 15 Temmuz şehitlerine anısına açılan pankartlar ve toplu fotoğraf çekiminin ardından zirveden iniş yapıldı.

Share
1115 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?
kayseri masaj salonu yalova masaj salonu samsun masaj salonu antalya masaj salonu ankara masaj salonu
Ağrı Manşet Ağrı Haber Sitesi Özgün ve Tarafsız Haber Anlayışıyla En Son Ağrı Haberleri

film izle

bahis siteleri Betboo yeni giriş